page loader

Mesleki Yeterlilik Belgesi

Mesleki Yeterlilik Belgesi Belgelendirme Teşvikleri

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Türkiye Mesleki Yeterlilik Merkezi İktisadi İşletmesi ile Fazilet Boya San. Ve Tic. Ltd. Şti. arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Başvuru Protokolü imzalanmıştır. T.C.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan İnşaat Boyacısı, Seramik ve Karo Kaplamacısı ve Isı Yalıtımcısı MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Mesleki Yeterlilik Belgesini 12 ay içerisinde almayanların çalışmasına izin verilmeyecektir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır. Fazilet Boya San. Ve Tic. Ltd. Şti. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile İnşaat Boyacısı, Seramik ve Karo Kaplamacısı ve Isı Yalıtımcısı branşlarında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki inşaat işçiliği kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Fazilet Boya San. Ve Tic. Ltd. Şti. İnşaat Boyacısı, Seramik ve Karo Kaplamacısı ve Isı Yalıtımcısı branşlarında faaliyet  gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir. Sosyal Sorumluluk Projesi (MYK) teşvikler kapsamında, inşaat ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Fazilet Boya San. Ve Tic. Ltd. Şti. TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş TÜRKİYE MYM ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları TÜRKİYE MYM tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır.

Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak  için  aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.
https://www.myk.gov.tr/ 
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Her türlü soru için ALO 170 iletişim merkezi 7/24 hizmet sunmaktadır.